Diskuze :: LeteckeMuzeum.eu

Kniha návštěv

Datum: 16.04.2016

Vložil: KAMIL

Titulek: LETIŠTĚ U LESA BŘEMÍ

Když jsem odcházel na vojnu někde v roce 1996,chodil jsem s dívčinou s Hlavnice.Dívka měla babičku a ta my vyprávěla jak za války museli upravovat rozjezdové a přistavací dráhy pro německá letadla u obce Hlavnice.Nedávno jsem se po internetu pustil do pátrání a o letišti jsem zjistil zajimavé věci .Velkým zdrojem mi byli stránky obce HLAVNICE.

Datum: 23.01.2015

Vložil: Menšík V.

Titulek: Il-2

Dle výpovědí pamětníku leží jeden stroj Il-2 od 948-й шап nedaleko bývaleho letiště Dolní benešov - Bohuslavice ( u statku) Sestřelil ho tam Flak. Kousek od těchto míst byla nalezena část vrtule(list) a kusy plechů....Sestřelen byl 30.3.1945 kolem 10:00 .

Datum: 25.01.2015

Vložil: Bartošík Petr

Titulek: Re: Il-2

Dobrý den pane Menšík,
děkujeme Vám za zajímavou informaci k Il-2 u Dolního Benešova. Pokud nemáte na mysli již objasněný případ havárie Il-2 v Bohuslavicích, v prostoru Dolního Benešova by měli být sestřeleny ještě další dvě Il-2. Po těchto ztracených strojích zatím bezúspěšně pátráme. Za bližší informace k havárii a případné kontakty na pamětníky Vám budeme moc vděčni. Ozvěte se mi prosím na tuto mailovou adresu: bartosik@suchdol-nad-odrou.cz Děkujeme za spolupráci.
S pozdravem Petr Bartošík

Datum: 12.11.2019

Vložil: Jarda

Titulek: Re: Il-2

Má pravdu ten hoch, našel jsem tam spoustu artefaktů z tohoto stroje .

Datum: 12.01.2014

Vložil: ondra

Titulek: 311. peruť

Dobrý den,

dostal se mi do ruky letecký deník (Navigator`s, air bomber`s and air gunner`s flying log book), který vedl u 311. peruti plukovník v.v. Soudek v letech 1943-45. Jsou zde stručné záznamy o jednotlivých letech (kdy, na jakém stroji, jméno pilota, účel a doba letu atd.) a deník by tak mohl posloužit jako zajímavý historický pramen pro někoho, kdo se 311. perutí zabývá hlouběji. Zajímalo by mne proto, zda o někom takovém nevíte? Děkuji. kacuro@seznam.cz

Datum: 21.01.2014

Vložil: Petr Stachura

Titulek: Re: 311. peruť

Dobrý večer.
Na tento web jsem se dostal úplnou náhodou a Váš vzkaz jsem objevil také jen náhodou. ale vím jistě, že znám člověka, který se zabývá 311. perutí do hloubky a právě o ní vydal knihu.
Pavel Vančata...., budete-li chtít mu letecký dením poskytnout, myslím, že to neodmítne. Já sám jsem vydavatelem časopisu REVi a Pavla vančatu znám osobně asi 10 let, v REVI publikoval obrovské množství článků o čs. pilotech v RAF, ale nejvíce se zajímá právě o 311.
Kontakty na mne: Petr Stachura, redakce@revi.cz, tel: 732 42 65 75

Datum: 04.11.2013

Vložil: Feldmann

Titulek: Jan Mahr

Zrovna jsem si přečetl, že Jan Mahr zemřel a moc mne to zaskočilo. Ještě jsem se o něm bavil v sobotu v muzeu a bylo mi sděleno, že je nemocen a tohle by mne opravdu nenapadlo. Odešel opravdový znalec letecké historie.
Čest Jeho památce.

Datum: 28.05.2013

Vložil: Alda

Titulek: Il 2

Petře ahoj.
Jak jsme debatovali ohledně té Il 2jky nad Darkovičkama, tak 2.VA pohřešuje v prostoru Kozmic ze 16.3. 45 jeden stroj. Snad jsem nic nepřehlédnul, ale nemohlo by se jednat o posádku : pilot-lejt.Loginov I.A., střelec-star.ser.Muravěv N.I. ? Posádka vedená jako MIA.

Datum: 14.06.2013

Vložil: Petr

Titulek: Re: Il 2

Ahoj Aldo,
pokud jde o havárii údajné Il-2 u Darkoviček zatím k tomuto případu neznáme nic bližšího. Ze sovětských archivních materiálů v tomto prostoru nevyplývá nic konkretního, a pokud není známo datum nebo alespoň bližší okolnosti havárie, tak je to fakt badatelský problém. Posádka Il-2 Loginov/Muraněv ze dne 16.3.1945 skončila z největší pravděpodobností na území Polska.

Datum: 28.05.2013

Vložil: Alda

Titulek: Poděkování

Chlapi díky!!!
Díky za vydařený Den otevřených dveří, ale hlavně za to, že v této severní oblasti, tedy v místech jedněch z nejprudších bojů, vzniklo toto muzeum, které ač docela malé, je nabité nálezy, a to nejen letecké techniky.
Díky za to, že se dala dohromady parta nadšených lidí, kteří této práci určitě hodně dávají ze svého.
Navíc: na každém vystaveném exponátu je vidět velká snaha o preciznost, přes očištění až ke konzervaci, a taktéž jednotlivé popisky jsou pro většinu návštěvníků srozumitelné a "čitelné".
Jen tak dále a ať se daří, spousta lidí Vám je za to určitě vděčná.
Aleš Kořínek

Vyhledávání

Kontakt

Správce muzea a průvodce e-mail: muzeum.mm@seznam.cz Kamila Jasaňová
724 389 269
605 113 310

Všechny fotografie naleznete na našem profilu Galerie.cz