Diskuze :: LeteckeMuzeum.eu

Kniha návštěv

Datum: 09.02.2020

Vložil: Honza

Titulek: Fulnek Vlkovice

Ahoj mám otázku jestli se našlo ve Vlkovicích i něco jiného krom letadla. Ve Vlkovicích jsem našel nábojnici do zbraně flak 88mm je možné že tam mohlo být nějaké německé dělo? A je možné že bylo tímto dělem sestřeleno to letadlo. Nábojnici jsem našel přímo nad vesnicí na kopci v lese.

Datum: 16.02.2020

Vložil: Petr

Titulek: Re: Fulnek Vlkovice

Ahoj Honzo,
nalezená dělostřelecká nábojnice rozhodně nesouvisí s havárií Ju 88A-4 u Vlkovic. Toto německé letadlo bylo sestřeleno americkým stíhačem 1/Lt Johnem M. Simmonsem na P-51 Mustang při přeletu bombardovacího svazu 15 USAAF dne 7.8.1944. O umístění 88 mm Flaku u Vlkovic nám není nic známo a nábojnice tedy může souviset spíše s pozemními boji z května 1945. Nábojnice zde byla nalezena pouze jedna? Rozhodně bychom byli rádi za zaslání fotografie nalezené nábojnice i za případné podrobnější info na muzejní mail. Díky za info a spolupráci.

S pozdravem Petr Bartošík

Datum: 14.09.2019

Vložil: roman

Titulek: zabavovanie exponatov

panove idu zle casi....zacalo sa zhabavanie exponatov.... prednostne torza zbrani a vysielacky......mozno by bolo dobre to na nejake roky znovu zakopat .
inak p.bartosikovi to aj zo srdca prajem.hlavne za toho chalana co ho bonzol za toho fw-190 co vykopal a dostal podmienku ......karma je zdarma.

Datum: 18.09.2019

Vložil: Letecké muzeum Suchdol nad Odrou

Titulek: Re: zabavovanie exponatov

Děkujeme panu Romanovi za jeho nebývalý zájem o sbírky Muzea městyse v Suchdole n.O., ale jeho starosti a obavy jsou naprosto zbytečné, protože naše muzeum při své badatelské činnosti postupuje dle daných pravidel v souladu s platnými zákony ČR. P. Bartošík ani nikdo jiný z dobrovolných pracovníků muzea v Suchdole n.O. nemá zapotřebí někoho bonzovat a nic takového se ani neudálo – na to jsou u nás jiní Čechové!

https://www.sbirani.cz/viewtopic.php?f=84&t=5469&sid=c759a151f205b4e578a6da526d0faa67

Datum: 22.05.2019

Vložil: Tomáš Holeček

Titulek: Poděkování

Děkuji za dnešní komentovanou prohlídku vašeho muzea. Práce, kterou odvádíte si zaslouží velký respekt. Přeji vám hodně štěstí do dalších let a hodně fascinujících nálezů k tomu. S pozdravem čet. Tomáš Holeček

Datum: 17.03.2019

Vložil: roman

Titulek: tzv. „Kugelbunker“

k tomu poslednemu clanku.u nas je ich niekolko a v super stave.

Datum: 28.07.2017

Vložil: Jirka

Titulek: Potopený tank?

Dobrý den,

nejedná se zrovna o letadlo, ale jsem z obce Hlubočec, procházely tudy hlavní boje ostrav.-opavské operace a v lese se toho dá dodnes najít značné množství, stačí kopnout do země. V naší obci, resp. v katastru obce bylo několik povrchových lomů na břidlic. kámen, z nichž dva jsou dnes zatopeny. Jako malý kluk jsem často od dědy slyšel, že v jednom z těchto lomů na pokraji lesa by měl být potopený německý tank Tiger a jak se jako malí kluci potápěli k jeho kanonu. Netuším na kolik je toto pravda, jak moc děda uměl vypravovat, ale fakt je ten, že německá vojska tu byly bohatě přítomna za války a zcela určitě se zde pohybovaly tanky Panther, o Tigrech jsem nenašel důkazy. Samotného by mě toto zajímalo a zvědavý jsem více, než dost. Nevěděli by jste o někom, koho by to mohlo zajímat, nebo vás samotné? Asi by stačil někdo s potápěčskou výstrojí, kdo by to prozkoumal. Pokud by vás to zajímalo, pošlu souřadnice lomu nebo obrázek s označením.

Hezký den, Jirka

Datum: 15.09.2017

Vložil: Petr

Titulek: Re: Potopený tank?

Zdravím Jirko,
informace o tancích i další válečné technice jsou vždy zajímavé. V našem muzeu v Suchdole n.O. se nezabýváme pouze letadly, ale obecně vším co je spojeno s válečnými konflikty 1. a 2. světovou válkou. Pozemní vojenská technika mám tedy také není cizí. Podobných informací o utopených tancích, zapadlých v bažinách či zakopaných je v našem regionu velké množství. S nadsázkou lze říci, že svého "Tigra" má každá druhá obec na Opavsku či Hlučínsku. Na druhou stranu je dobré všechny tyto indicie řádně vyhodnotit a v terénu prověřit - potvrdit či vyvrátit. Zdárným příkladem může být např. objevení části sovětského těžkého tanku IS - 2 u Pustějova (viz článek na našich stránkách). Zbývá již jen velmi málo očitých svědků - pamětníků a časem vše může naprosto upadnout v zapomnění. Je třeba konat a prověřovat vše. Zde je to však evidentně práce pro potápěče...

S pozdravem Petr

Datum: 16.04.2016

Vložil: KAMIL

Titulek: Letadlo v Lublickém rybníku

Jinak dnes jste mi udělali velikou radost protože jsem našel článek o letadle v LUBLICKÉM RYBNÍKU.Mám sousedku která nebeský boj Mustangů a Messerschmitů vyděla na vlastní oči,dnes ji je okolo 85 let a rád poslouchám jak vypráví,ale jako ženská jen obecně,nikdy mi nikdo neřekl podrobnosti až ted vím od vás co se nad naší vesnící onoho dne odehrálo,jinak jsem modelář a velký nadšenec zrovna takovích věcí o kterých děláte články,moc díky za vaši práci .Chystám se k vám na návštěvu.

Datum: 16.04.2016

Vložil: KAMIL

Titulek: LETIŠTĚ U LESA BŘEMÍ

Když jsem odcházel na vojnu někde v roce 1996,chodil jsem s dívčinou s Hlavnice.Dívka měla babičku a ta my vyprávěla jak za války museli upravovat rozjezdové a přistavací dráhy pro německá letadla u obce Hlavnice.Nedávno jsem se po internetu pustil do pátrání a o letišti jsem zjistil zajimavé věci .Velkým zdrojem mi byli stránky obce HLAVNICE.

Vyhledávání

Kontakt

Správce muzea a průvodce e-mail: muzeum.mm@seznam.cz Kamila Jasaňová
724 389 269
605 113 310

Všechny fotografie naleznete na našem profilu Galerie.cz